Premieliste fra Landsutstillingen 2014

Premieliste fra Landsutstillingen i Stavanger 2014

Norgesmesterskap

OPPDRETT

Klasse 1A : Utstillings-undulater

Beste hann:

1. premie – australsk broget – Arild Skimmeland
2. premie – australsk broget – Arild Skimmeland
3. premie – lys grønn – Svein Inge Johnsen

Beste hunn:
1. premie – Isabell lysegrønn – Svein Inge Johnsen
2. premie – kobolt – Svein Inge Johnsen
3. premie – Isabell grågrønn – Svein Inge Johnsen

Norgesmester: 1.0 Australsk broget – Arild Skimmeland

Beste motsatte kjønn: Svein Inge Johnsen
Beste oppdretter: Svein Inge Johnsen 21 poeng

Klasse 2 : Figur kanari
1. premie – Tysk toppet, 92 p – Edin Covic
2. premie – Fife Rimet, 92 p – Viggo Pedersen
3. premie – Raza Espangol, 92 p – Per Odd Kværnsveen

Norgesmester gruppe 2 : Tysk toppet, 92 p – Edin Covic

Klasse 3 : Farge kanari
1. premie – Gul intensiv, 92 p – Felix Heredero
2. premie – Gul mosaikk, 92 p – Arnfinn Arnøy
3. premie – Hvit ressesiv, 92 p – Edin Covic

Norgesmester gruppe 3 : Gul intensiv, 92 p – Felix Heredero

Klasse 5 : Dvergpapegøyer
3. premie – Rosenhodet blå –Kenzbock Dieter A.

Klasse 6 : Domestiserte finker
Gruppe 1 : Sebrafink hanner
1. premie gruppe – hvit – Per Odd Kværnsveen
2. premie gruppe – hvit – Per Odd Kværnsveen
3. premie gruppe – hvit – Per Odd Kværnsveen

Gruppe 2 : Sebrafink hunner
1. premie gruppe – hvit – Per Odd Kværnsveen
2. premie gruppe – hvit – Odd Egil Eriksen
3. premie gruppe – hvit med tegning – Odd Egil Eriksen

Norgesmester gruppe 6: hvit – Per Odd Kvernsveen

Klasse 7 : Spissnebb – Oppdrett

1. premie – Napoleonsvever –Kristoffer Telseth
2. premie – Nord-Amerikansk Rosenfink – Per Odd Kværnsveen
3. premie – Meksikansk husfink – Arnfinn Arnøy

Norgesmester gruppe 7: Napoleonsvever – Kristoffer Telseth

Klasse 8 : Frukt/insektspisere og nektar fugler
1. premie – Trefarvet Glansstær – Svein Pettersson

Norgesmester gruppe 8: Trefarvet Glansstær – Svein Pettersson

Klasse 9: Oppdrett – Små papegøyer (KUN 1 GRUPPE)
Gruppe 9.0 – Dverg- og spurvepapegøyer, Gress, Rosella, Kakariki og Nymfeparakitter, Lorier, andre små papegøyer/parakitter
1. premie – Svaleparakitt – Ulrik J. Linnestad
2. premie – Berglori – Bjørg Fagervoll
3. premie – Rødpannet Kakariki – Tim Lendengen

Norgesmester gruppe 9: Svaleparakitt –Ulrik J. Linnestad

Klasse 10 : Store papegøyer

Gruppe 1 : Jaco- og Amazonpapegøyer
1. premie – Cuba Amazon – Eivind Rygh (klassevinner & gruppevinner)
2. premie – Surinam Amazon – Sigurd Ellingsen

Gruppe 2 : Andre store papegøyer
1. premie – Meyers papegøye – Arve Joa
2. premie – Rødbukspapegøyer – Oskar Strand

Norgesmester klasse 10: Cuba Amazon – Eivind Rygh

Åpen Klasse 
Klasse 5 : Dvergpapegøyer
1. premie – Rosenhodet Grønn – Kenzbock Dieter A. (klassevinner & gruppevinner)
2. premie – Rosenhodet Blå – Kenzbock Dieter A. – (gruppevinner)
3. premie – Rosenhodet Grønn – Kenzbock Dieter A.

Klasse 7 : Spissnebb
1. premie – Gouldsamadiner – Odd Egil Eriksen
2. premie – Spisshalet Beltefink – Odd Egil Eriksen

Klasse 9 : Små papegøyer
Gruppe 9.02 Gress, Rosella, Kakariki og Nymfeparakitter
1. premie – Rødvinget parakitt – August Voerman
2. premie – Stanley parakitt – Sigurd Ellingsen
3. premie – Undulater – Raymond Voll

Gruppe 9.03 Lorier – Flaggermus – Fikenpapegøyer

1. premie – Citron parakitter – Kjell Karlsen
2. premie – Catharina parakitt – Kjell og Bjørg Omdal
3. premie – Gul halsbåndparakitt – Dieter A. Kenzbrock

Klassevinner : Citron parakitt – Kjell Karlsen
Klasse 10 : Store papegøyer
Gruppe 2 : Andre store papegøyer
1. premie – Rosa kakaduer – August Voerman (klassevinner)
2. premie – Kongo papegøye – August Voerman