Premieliste Landsutstillingen 2013

 

Arrangør: Drammen Stuefuglforening

Dommere var:

Undulat: Kjell Olsen
Fargekanari: Bent Sivertsen
Figurkanari: Ronald Hvam
Spissnebb: Rolf Rørtvedt
Krumnebb: Frank Fredriksen
Dvergpapegøyer: Morten Haug

 

Premieliste fra Landsutstillingen 2013

Norgesmesterskap

Klasse 1A Utstillingsundulater

Beste hann:

  1. premie – Spangle lysegrønn – Anders Jørgensen
  2. premie – Grågrønn – Tonje Nes
  3. premie – Isabell grågrønn – Anders Jørgensen

 

Beste hunn:

  1. premie – Lysegrønn – Tonje Nes
  2. premie – Spangle isabell grågrønn – Anders Jørgensen
  3. premie – Isabell lysegrønn – Anders Jørgensen

 

Norgesmester klasse 1A: Spangle lysegrønn – Anders Jørgensen

Klasse 4 A Nymfeparakitter

Gruppe 1 Normal grå/Hvithodet grå

  1. premie gruppe –Normalfarget – AtleStornes

Klasse 5A Dvergpapegøyer

  1. premie klasse – Opalin Rosenhodet – Frode Solberg
  2. premie klasse – Gulgrønn Fischer – Frode Solberg
  3. premie klasse – Normal Rosenhodet – Dieter Kenzbock

 

Norgesmester klasse 5A – Opalin Rosenhodet -Frode Solberg

Klasse 6A Domestiserte finker

Gruppe 1 – Sebrafink hanner

  1. premie gruppe – Hvit – Per Odd Kværnsveen
  2. premie gruppe – Hvit – Odd Egil Eriksen
  3. premie gruppe – Hvit – Per Odd Kværnsveen

Gruppe 2 – Sebrafink hunner

  1. premie gruppe – Normalfarget – Odd Egil Eriksen
  2. premie gruppe –Hvit – Per Odd Kværnsveen
  3. premie gruppe – Hvit– Per Odd Kværnsveen

 

Norgesmester klasse 6A: Hvit hann – Per Odd Kvernsveen

Klasse 7A Spissnebb – Oppdrett

  1. premie klasse – Amerikansk rosenfink – Per Odd Kværnsveen
  2. premie klasse – Blåhodet papegøyeamadin – Ulrik Linnestad
  3. premie klasse – Rødhodet papegøyeamadin – Astri Hauge

 

Norgesmester klasse 7A: Amerikansk Rosenfink – Per Odd Kværnsveen

Klasse 9A – Mindre papegøyer – Oppdrett

Gruppe1 – Dverg- og spurvepapegøyer

  1. premie gruppe – Brillespurvpapegøye – Ale Stornes

 

Gruppe 2 – Gress, Rosella, Kakariki og Nymfeparakitter

  1. premie gruppe – Koboltvinget Smalnebbsparakitt – Lars Aurstad
  2. premie gruppe – Baraband parakitt – Astri Hauge
  3. premie gruppe – Undulater – Gro D. Lervik

 

Klassevinnere

  1. premie klasse – Koboltvinget Smalnebbsparakitt – Lars Aurstad
  2. premie klasse – Brillespurvpapegøye-AtleStornes
  3. premie klasse – Baraband parakitt – Astri Hauge

 

Norgesmester klasse 9A: Koboltvinget Smalnebbsparakitt – Lars Aurstad

Klasse 10A Større papegøyer – oppdrett

Gruppe 1 Jaco- og Amazonpapegøyer

  1. premie gruppe – Dobbelt gulhodet Amazon – Jørgen Ødegård Jensen

 

Klassevinner

  1. premie klasse- Dobbelt gulhodet Amazon – Jørgen Ødegård Jensen

 Norgesmester – Dobbelt gulhodet Amazon – Jørgen Ødegård Jensen

 Åpneklasser

Klasse 5 B Dvergpapegøyer

Gruppe 2 Mutasjoner alle arter

  1. premie gruppe – Lutino Rosehodet – Dieter Kenzbock

Klasse 7B – Spissnebb – Åpen klasse

Gruppe 1 Australske prektfinker

  1. premie gruppe – Maskebeltefinker – Kristoffer Telseth
  2. premie gruppe- Sebrafinker – Kari Helene Ågård
  3. premiegruppe – Forbes papegøyeamadin – Astri Hauge

Gruppe2 Andre spissnebb

premie gruppe – Napoleons vever – Svein F. Pettersson

  1. premie gruppe – Tigerfink –Astri Hauge

Klasse 8B – Frukt- Insekt- og nektarfugler

  1. premie gruppe – Trefarget glansstær – svein Pettersson
  2. premie gruppe – Hvikinnet turaco – Kriststoffer Telseth

Klasse 9B Små papegøyer

  1. premie klasse – Svalehaleparakitt – Ulrik J. Linnestad
  2. premie klasse – Indisk halsbåndparkitt – Dieter Kenzbock
  3. premie klasse – Rosehodet dvergpapegøye – Dieter Kenzbock

Klasse 10B Større papegøyer

Gruppe 1 Jaco- og Amazonpapegøyer

  1. premie gruppe – Grå Jaco – Tonje Nes
  2. premie gruppe – Gulpannet amazon – Gro Ilebakke

Gruppe 2. Andre store papegøyer

  1. premie gruppe – Hvittoppet kakadue – Lena Sandberg
  2. premie gruppe – Blå/gul Ara – Lena Sandberg

 

Klassevinnere:

  1. premie klasse – Grå Jaco –Tonje Nes
  2. premie klasse- Hvittoppet kakadue – Lena Sandberg
  3. premie klasse – Gulpannet amazon – Gro Ilebakke

Vinnere 5 flakslodd for best pyntede bur:

Bur med Napoleons vevere – Svein Pettersson og Bjørg Fagervold